Karate dla dzieci


W Klubie Europejka prowadzimy treningi dla wszystkich, ale przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Ćwiczą z nami już czterolatki, a wśród trenujących jest wiele dziewczynek, bo kto powiedział, że mogą chodzić tylko na balet?

Młodzi adepci karate uczą się dyscypliny, etykiety, pomagania słabszym oraz szacunku dla starszych. Także tego, że sukces nie przyjdzie sam. Regularne treningi zapewniają sprawność fizyczną, koordynację, pewność siebie, panowanie nad emocjami. Dają świadomość, że najważniejsza jest praca nad sobą, nawet jeśli nie zawsze się nam chce.Dlaczego?

Bo ta droga nigdy się nie kończy. Zawsze można być lepszym od samego siebie. Karate tradycyjne to nieznające ograniczeń przekraczanie granic swoich możliwości. Osiąganie kolejnych stopni w hierarchii sportowej jest ważne, ale o wiele bardziej cieszy nieustanny rozwój ciała i ducha.

Zajęcia prowadzone przez Marka Łukasika w Klubie Europejka.

Marek uprawia sporty walki od siedemnastu lat. Jako siedmiolatek rozpoczął treningi Kyokushin Karate, w którym wywalczył między innymi tytuł mistrza Polski oraz trzykrotnie mistrza Polski południowej. Posiada czarny pas w Oyama Karate, który uzyskał z rąk mistrza Shigeryu Oyama. Następnie zaczął treningi Kick Boxingu, Muay Thai i Boksu wygrywając bokserski turniej ,,Szukamy nowego Tigera’’, Puchar K-1 i Ogólnopolski turniej Muay Thai oraz zdobywając drugie miejsce na World Martial Arts Games w Kick Boxingu. W 2011 roku zadebiutował w MMA na zawodowej gali Coloseum III wygrywając pojedynek przed czasem, a w 2012 zwyciężył na zawodowej gali Ultimate Fight Challenge 7 w Chorwacji pokonując rywala przez TKO. Marek jest aktualnym Mistrzem Polski w Sambo Bojowym oraz zwycięzcą Międzynarodowego turnieju Sambo Bojowego z 2013 roku. Prowadził Seminarium sztuk walki ,,Runda II’’ oraz ,,Runda III’’ wraz Arturem Sowińskim i Tomaszem Adamkiem.

Lista osiągnięć sportowych:

Mistrzostwa Polski południowej Kyokushin karate 2006 – I miejce
Mistrzostwa Polski Kyokushin karate 2006 – I miejsce
Mistrzostwa Polski południowej Kyokushin karate 2007 – I miejsce
Mistrzostwa Krakowa w Kyokushin karate 2007 – I miejsce
Mistrzostwa Polski południowej Kyokushin karate 2008 – I miejsce
Mistrzostwa Polski Kyokushin karate 2008 – II miejsce
Ogólnopolski Turniej Muay Thai 2009 – I miejsce
Turniej Bokserski ,, Szukamy nowego Tigera’’ 2010 – I miejsce
Puchar K1 i MMA 2010 – I miejsce
Międzynarodowa zawodowa gala MMA Colosseum III 2011 – I miejsce
Międzynarodowa zawodowa gala MMA Ultimate Fight Challenge 7 2012 – I miejsce
Międzynarodowy turniej Sambo Bojowego 2013 – I miejsce
Mistrzostwa Polski Sambo Bojowego 2013 – III miejsce
World Martial Arts Games Kick Boxing 2013 – II miejsce
Mistrzostwa Polski Sambo Bojowego 2014 – I miejsce
Stopień mistrzowski (1 dan) w Oyama Karate.

Zajęcia odbywają się we wtorek 17:00 i 18:00 oraz czwartek 17:00.